Japan Challenge

Japan Challenge to gra konwentowa, w której będziecie mogli wziąć udział podczas Japaniconu 5. Dwie frakcje - samurajów i ninja, ścierają się ze sobą, wykonując zadania i zbierając punkty, a jednocześnie pogrążając cały konwent w japońskim szaleństwie.

Co muszę zrobić, by wziąć udział w grze?
Zapisać się poprzez formularz zamieszczony poniżej i przyjechać na Japanicon ze sprawnym telefonem komórkowym.

Do jakiej frakcji trafię?
Organizatorzy przydzielają frakcje na podstawie formularza zgłoszeniowego. Oczywiście, bierzemy w nim pod uwagę to, do jakiej frakcji Wy, gracze, chcielibyście należeć. Staramy się jednak sprawić, by zarówno ninja, jak i samuraje, mieli podobną liczbę członków.

Co robią ninja?
Kiedy trafisz do frakcji ninja, Twoim zadaniem jest wykonanie misji, której opis (zasady, cel) każdorazowo otrzymujesz SMS-em. Żeby potwierdzić jej wypełnienie, powinieneś zrobić sobie zdjęcie w masce ninja z efektem wykonanej misji i wrzucić je wraz ze swoim nickiem na wydarzenie "Japanicon 5" na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1488710084709365). Za każdą wykonaną misję Twoja frakcja otrzymuje 10 punktów.
Musisz jednak uważać, żeby nie złapali Cię samuraje - za każde zamaskowane zdjęcie kogoś z frakcji ninja zyskują 10 punktów, czyli tyle, co Ty.

Skąd mam wziąć maskę ninja?
To proste! Jeśli nie masz żadnej w szafie, możesz ją bardzo łatwo przygotować z czarnego t-shirtu. Zerknij, proszę, na TEN TUTORIAL.

Co robią samuraje?
Kiedy trafisz do frakcji samurajów, czekają Cię dwa zadania. Pierwsze to rozwiązywanie zagadek, które pojawiają się na konwencie, a o których dajemy Ci znać za pomocą SMS-a. Większość zagadek można rozwiązać używając logiki, ale do kilku większych przyda Ci się darmowa, rozszerzająca rzeczywistość aplikacja Aurasma, o której przeczytasz poniżej. Za każdą rozwiązaną zagadkę zyskujesz 10 punktów. Drugie zadanie, to pilnowanie, by po okolicy nie kręcili się żadni ninja z wrogiej frakcji - jeśli uda Ci się zrobić zdjęcie zamaskowanemu ninja i i wrzucisz je wraz ze swoim nickiem na wydarzenie "Japanicon 5" na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1488710084709365), zyskujesz 10 punktów.

Skąd mam wziąć aplikację Aurasma, która pomaga samurajom rozwiązywać zagadki?
Aplikacja Aurasma sprawia, że obserwując świat przez ekran swojego telefonu, możesz zobaczyć więcej, niż w rzeczywistości. Na terenie konwentu będą ukryte materiały graficzne (np. plakaty), po najechaniu na które będą się pojawiały materiały video i dodatkowe, punktowane zagadki.
Aurasmę można ściągnąć z Google play oraz App Store. Jak działa obejrzycie NA TYM VIDEO.
Gdybyś miał kłopoty instalacją lub obsługą Aurasmy, z chęcią Ci pomożemy podczas Japaniconu - poproś o pomoc na stoisku gry Japan Challenge.

Na czym polegają zadania?
Zadania mają różny charakter. Spodziewajcie się szukania na konwencie konkretnych osób, zbierania elementów, budowania rzeczy i wymyślania rozwiązań. Niestety, nie powiemy Wam wiele więcej, by nie psuć niespodzianek (a tych mamy wiele!). Nie wszystkie zadania są łatwe, ale jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym są misje specjalne?
To dodatkowe wydarzenia, podczas których można otrzymać więcej punktów, a które mają charakter rywalizacyjny pomiędzy samurajami a ninja (którzy mogą brać w nich udział bez masek). Misje Specjalne są każdorazowo ogłaszane SMS-owo, a dotyczą kultury japońskiej. Należy do nich turniej łuczniczy, konkurs pisania haiku, składanie origami itp.

Kto wygrywa?
Oczywiście, ta frakcja, która zdobędzie więcej punktów. Wyniki punktacji, zarówno frakcyjne, jak i indywidualne, możecie na bieżąco obserwować TUTAJ.
Nagrody rzeczowe otrzymuj Ci uczestnicy, którzy przez cały czas trwania gry zebrali najwięcej punktów.

Co jest do wygrania?
Waluta konwentowa, którą można wymienić na nagrody w sklepiku konwentowym Japaniconu, a także sława wynikająca z tytułu zwycięzcy Japan Challenge 2014.

Zgłoś się go gry!

Nick: *
 
E-mail: *
 
Nr Telefonu: *

Preferowana Frakcja:


Samuraje - żeby grać tą musisz dysponować telefonem lub tabletem z system operacyjnym Android 4.0 lub nowszy lub systemem operacyjnym IOS 6 lub nowszym.
Ninja - żeby grać tą frakcją musisz dysponować telefonem lub tabletem z dostępem do Internetu.

REGULAMIN GRY „Japan Challenge - Samuraje versus Ninja"

§ 1. O GRZE
1. Japan Challenge to gra festiwalowa, realizowana na terenie konwentu Japanicon 5 w terminie 18-19.10.2014. Jest zabawą o charakterze edukacyjnym, promującą kulturę Japonii.
2. Organizatorem gry festiwalowej Japan Challenge są firmy Beyond The Wood oraz Miohi (zwane dalej Organizatorem).
3. W Grze może wziąć każdy uczestnik konwentu Japanicon 5, który posiada sprawny telefon oraz wypełni poprawnie formularz "Japan Challenge" na stronie TU ADRES STRONY w terminie od 10.10 do końca trwania konwentu.
4. Poprzez wypełnienie formularza uczestnik wyraża zgodę na wzięcie udziału w grze na warunkach określonych w niniejszym regulaminie oraz przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych w zakresie niezbędnym dla jej przeprowadzenia (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.09.1997 (Dz. U. nr 133 poz. 883).

§ 2. ZASADY
1. Każdy z uczestników na podstawie formularza zgłoszeniowego zostanie przyporządkowany do jednej z dwóch Frakcji - Ninja lub Samurajów.
2. Frakcje współzawodniczą na zasadach określonych poniżej:
a) Ninja - zyskują punkty za wypełnianie zadań otrzymywanych za pośrednictwem wiadomości SMS i udokumentowanie ich zdjęciem; by zadanie zostało zaliczone, zdjęcie powinno przedstawiać efekt zadania wraz z graczem w masce ninja i zostać przesłane na wydarzenie "Japanicon 5" na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1488710084709365). Ninja powinni uważać, by nie zostać złapani, tzn. sfotografowani w masce ninja przez Samurajów.
b) Samuraje - otrzymują punkty za rozwiązanie ciągu zagadek, rozmieszczonych na terenie konwentu i przesłanie ich rozwiązań Organizatorom (SMS zwrotny, koszt zgodnie ze standardową ceną operatora) oraz za chwytanie Ninja, tzn. sfotografowanie ich w momencie, gdy mają na sobie maski.
3. Obie Frakcje mogą zyskiwać punkty podczas misji specjalnych, np. konkursu łuczniczego, turnieju układania haiku. Informacja o misjach każdorazowo rozsyłana jest do uczestników gry SMS-em.
4. Punktacja obowiązująca podczas gry - za wykonanie zleconego zadania frakcja Ninja otrzymuje 10 punktów. Za rozwiązanie zagadki Samuraje otrzymują 10 punktów. Za przyłapanie ninja podczas wykonywania zadania, Samuraje otrzymują 10 punktów. Punktacja za misje specjalne ustalana jest każdorazowo indywidualnie.
5. Aktualny stan punktacji (zarówno Frakcji, jak i indywidualny) gracze mogą sprawdzić na stronie internetowej.

§ 3. NAGRODY
1. Gra "Japan Challenge" kończy się w niedzielę 19.10.2014 o 12:00. Jej wyniki rozesłane zostaną SMS-em.
2. Ogłoszona zostaje zwycięska Frakcja. Niezależnie od tego, która strona wygra, nagrody otrzymują gracze, którzy zdobyli najwięcej punktów.
3. Nagrody w postaci waluty konwentowej są do odebrania w trakcie konwentu Japanicon 5. Ze zwycięzcami Organizatorzy kontaktują się indywidualnie.